Skip to main content

Niech nam żyje, niech nam żyje,
Niech nam żyje, niech nam żyje,
Długo niechaj żyje nam.”

100 lat temu 5 września 1919 r., w miejscowości Nawra (pomiędzy Toruniem a Chełmżą), przyszła na świat Pani Kazimiera Łabaziewicz. Aby uczcić piękny i niezwykły jubileusz i złożyć życzenia, do domu Jubilatki – w zastępie Wójta Gminy Jemielno – udał się Sekretarz Gminy Jemielno Ryszard Czerw oraz Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Bogusława Olszewska. Z okazji 100. rocznicy urodzin Panią Kazimierę odwiedzili również przedstawiciele oddziału ZUS
w Górze.

Wszyscy zebrani otrzymali na pamiątkę wyjątkową publikację pt. „Z serc do serca. Sto strof na stulecie Kazimiery Łabaziewicz”, którą przygotowała córka Jubilatki p. Ewa Osuch. Książeczka ta jest lekturą niezwykłą. Opisuje życie p. Kazimiery, a także pozwala przenieść się w czasy Jej dzieciństwa, ponieważ zawiera sto wierszy, piosenek i bajek z Ochronki w Nawrze, do której p. Kazimiera chodziła jako mała dziewczynka.

Pani Kazimiera Łabaziewicz z d. Kamińska jest mieszkanką gminy Jemielno od maja 1948 r. Do maja 2008 r. mieszkała w Irządzach, skąd przeprowadziła się do Kietlowa. Doczekała się pięciorga dzieci, dziesięciorga wnuków oraz jedenaściorga prawnuków.

Życzymy Czcigodnej Jubilatce wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze, a także zdrowia i jeszcze wielu wspaniałych rocznic.