Skip to main content

Rok 2023 to rok wyjątkowy – obchodzimy 50-lecie utworzenia Gminy Jemielno. Już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i udziału w zaplanowanych przez nas z tej okazji wydarzeniach.
Z okazji jubileuszu władze Gminy Jemielno na czele z Panią Wójt Anną Hrebenyk i Przewodniczącą Rady Gminy Krystyną Grochowiną, zaprosiły byłych i obecnych radnych, byłych wójtów gminy Jemielno, zaprzyjaźnionych samorządowców i przedstawicieli władz rządowych, szefów współpracujących instytucji, sołtysów, osoby i jednostki zaangażowane w sprawy samorządu. Wszystko po to, aby podziękować za wspólne lata pracy.
Oficjalne uroczystości oraz wydarzenia kulturalne, edukacyjne, artystyczne i sportowe rozpoczną się Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla w Jemielnie o godzinie 14:00, na które już dziś serdecznie Państwa zapraszamy. Jubileusz naszej małej ojczyzny to święto całej lokalnej społeczności, dlatego mamy nadzieję, że wspólnie będziemy celebrować ten wyjątkowy czas.
Świętować będziemy na różne sposoby poprzez liczne konkursy w szkołach, mediach społecznościowych, turnieje sportowe, seanse filmowe, akcje ekologiczne oraz imprezy plenerowe, których zwieńczeniem będą obchody Gminnych Dożynek.
To także doskonały moment, by wspólnie pochylić się nad historią naszej małej Ojczyzny, przypomnieć sobie o osobach, które ją tworzyły oraz ważnych wydarzeniach, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich pięciu dekad. Dlatego będziemy Państwu przybliża, na naszej stronie internetowej i gminnym fanpage’u ciekawostki oraz fotografie, które znalazły się w kronikach prowadzonych przez pięćdziesiąt minionych lat.
Jest to nasz wielki dzień, dlatego do celebrowania zapraszamy każdego mieszkańca Gminy Jemielno oraz mieszkańców sąsiednich miast i wsi. Wierzymy, że ten czas spędzimy pełni pozytywnej energii, życząc naszemu wielkiemu Jubilatowi, kolejnych, szczęśliwych dekad. Pamiętajmy przy tym, że tak ważny jubileusz, jak 50-lecie, to przede wszystkim moment, w którym należy pochylić się nad historią, wspomnieć osoby, które ukształtowały jej filary oraz mówić o wydarzeniach, które złożyły się na naszą tożsamość.
Zapraszamy wszystkich do udziału w nadchodzących wydarzeniach oraz wspólnego świętowania tego złotego jubileuszu. Sprawmy, by rok 2023 na długo pozostał w naszej pamięci.