Sport

Organizacją zajęć sportowych na terenie Gminy Jemielno zajmuje się m.in. Gminy Związek Klubów Sportowych oraz Klub Sportowy „Błyskawica” Luboszyce.
Gmina realizuje również ogólnopolski program „Lokalny Animator Sportu”, dzięki któremu mieszkańcy w różnym wieku mogą aktywnie spędzać czas, korzystając z bezpłatnych zajęć taki jak np. koszykówka, siatkówka, piłka nożna, tenis stołowy itp. Lokalny animator sportu – p. Adam Cichy dba o to, by oferta była dostosowana do aktualnych potrzeb mieszkańców i chętnie wspiera rozmaite inicjatywy.

Sport pozwala pokazać wielu osobom piękną stronę życia.

Giba

Osoby zainteresowane mogą skorzystać także z zajęć odpłatnych, takich jak karate bądź zumba, prowadzonych przez instruktorów zewnętrznych. Z myślą o dzieciach i młodzieży, Gmina przystąpiła do programu „Szkolny Klub Sportowy”, przez co najmłodsi członkowie lokalnej społeczności mają dodatkowe dwie godziny bezpłatnych zajęć w tygodniu. Te dodatkowe treningi przekładają się na osiągnięcia uczniów szkół podstawowych Gminy Jemielno, którzy często sięgają po laur zwycięstwa podczas rozmaitych turniejów, meczy i rozgrywek sportowych.

Wszystkie zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych na Orliku, a w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych w hali sportowej usytuowanej przy Szkole Podstawowej w Jemielnie.

Hala może zostać również bezpłatnie udostępniona mieszkańcom, którzy mają własny pomysł na trening lub preferują inne dyscypliny, lecz nie mają miejsca na ćwiczenia. Aby skorzystać z hali, wystarczy zebrać grupę osób i uzgodnić z animatorem dzień i godzinę, kiedy z hali nikt nie korzysta. Walory przyrodnicze i krajobrazowe Gminy Jemielno sprawiają, że jest to także znakomite miejsce do wędkowania, nordic walking oraz wycieczek rowerowych w grupie lub w pojedynkę.