Skip to main content

Z głębokim żalem żegnamy Pana Mikołaja Sackiewicza, wieloletniego Dyrektora Szkoły Podstawowej w Jemielnie i członka Rady Gminy Jemielno I Kadencji.

Pan Mikołaj Sackiewicz był pierwszym nauczycielem w gminie ,Jemielno z wyższym wykształceniem. Szkołą w Jemielnie kierował w latach 1973 – 1999. Jako dyrektor, dokładał wszelkich starań, by zapewniać dzieciom i młodzieży jak najlepszy warunki do nauki. Jako nauczyciel, wprowadzał uczniów w podstawy fizyki, dzieląc się bogatą wiedzą oraz pasją. Pan Mikołaj Sackiewicz wychował wiele pokoleń uczniów, którzy do dziś wspominają go z ogromnym sentymentem.

Pan Mikołaj Sackiewicz angażował się też aktywnie w działania na rzecz gminy Jemielno, pełniąc funkcję radnego w latach 1990-1994, czyli w pierwszym okresie funkcjonowania polskiego samorządu terytorialnego. Był osobą znaną, poważaną, cieszącą się autorytetem oraz szacunkiem lokalnej społeczności. Dzisiaj szczególnie ogarniamy Pana Mikołaja Sackiewicza wdzięczną pamięcią serca. Zapamiętamy Go jako osobę w pełni oddaną szkole, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży, których dobro było dla Niego najważniejsze.

Rodzinie i Bliskim wyrazy serdecznego współczucia składa Wójt Gminy Jemielno – Anita Sierpowska wraz z Pracownikami Urzędu Gminy Jemielno

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona dnia 31.10.2020 r. o godz. 11:00 w kościele pw. Chrystusa Króla w Jemielnie.